Ołomuniec

Stomatologia

Pomoc pośrednika wielu europejskich uczelni medycznych w rozpoczęciu studiowania na kierunku stomatologii w Ołomuńcu.

Ołomuniec

Ołomuniec

Ołomuniec

Ołomuniec miasto statutarne we wschodniej części Czech, na Obniżeniu Górnomorawskim, u ujścia Młyńskiego Potoku i Bystrzycy do Morawy. Jest stolicą kraju ołomunieckiego oraz powiatu Ołomuniec. Stanowi historyczną stolicę Moraw i jest głównym miastem regionu etnograficznego Haná.

Ołomuniec jest jednym z najważniejszych w skali kraju ośrodków administracyjnych, przemysłowych, handlowo-usługowych, akademickich (m.in. Uniwersytet Palackiego) i kulturalnych. Stanowi także ważny węzeł drogowy (drogi ekspresowe w kierunku Brna, Ostrawy/Bielska-Białej i Hradca Králové/Wrocławia) i kolejowy (II korytarz kolejowy z Polski do Austrii i III korytarz kolejowy ze Słowacji przez Ostrawę, Pragę i Pilzno do Niemiec).

Według danych z 2009 r. powierzchnia miasta wynosi 103,36 km², a liczba jego ludności – 102 255 osób.

Uczelnia

Uniwersytet

Uniwersytet

Uniwersytet Palackiego zaraz po Karlowym Uniwersytecie jest najstarszą uczelnią w Czechach. Założona została w 1573 roku. Kierunek medyczny został otworzony w 1753 roku jako część uczeni filozoficznej.

W 1873 roku uczelnia została zamknięta aby w 1947 roku zostać ponownie otwarta jako odrębna uczelnia pod nazwą „Univerzita Palackieho”. Uniwersytet oferuje 6cio letni program kierunku lekarskiego oraz od 2010 roku 5cio roczny program stomatologii oraz 25 kierunków doktoranckich zarówno w języku angielskim jak i czeskim.

Uczelnia stara się rozwijać wszystkich studentów medycyny w jak największej ilości dziedzin jednak zdecydowaną specjalnością jest onkologia, kardiologia, toksykologia oraz transplantologia. Sam budynek uczelni jest nowy i dość futurystyczny. Część z profesorów narzeka na brak „duszy” ale szybko przestaje kiedy rozmawia się z nimi na temat wyposażenia uczelni które jest na najwyższym poziomie. Odnowiona uczelnia zaoferuje przyszłemu studentowi co tylko będzie potrzebne podczas nauki w Ołomuńcu.

Ołomuniec, uniwersytet

Egzamin wstępny

Egzamin wstępny składa się z pytań z chemii, biologii oraz fizyki lub matematyki (ostatni przedmiot jest do wyboru). Po teście pisemnym następuje egzamin ustny ale jest to bardziej rozmowa i sprawdzenie wiedzy z angielskiego kandydata. Rozmowa dotyczyć będzie osobowości i motywacji aplikującego.
W Ołomuńcu wymagany jest certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego (przynajmniej B2 lub IELTS przynajmniej 6 lub TOEFL przynajmniej 87) Jeśli nie posiadasz takiego certyfikatu możesz napisać test z języka angielskiego w dzień egzaminu wstępnego.

W roku 2024 egzaminy wstępne odbędą się
21.02.2024 w Ołomuńcu (termin na wysłanie dokumentów do 07.02.2024)
20.03.2024 w Ołomuńcu (termin na wysłanie dokumentów do 06.03.2024)
egzaminy odbędą się w formie online

Aby zapisać kandydata na egzamin wstępny musimy otrzymać dokumenty na adres
Aleja 1000-lecia 65
34-400 Nowy Targ
Filip Rzepecki
Najpóźniej do daty wpisanej powyżej obok daty egzaminu.

Dokumenty

– Podpisany wniosek – wypełnienie tego wniosku odbywa się drogą elektroniczną na koniec wniosek ten musi zostać wydrukowany i podpisany. Wniosek znajduje się TUTAJ. Na początku należy wybrać odpowiednią uczelnię czyli – Faculty of Medicine and Dentistry. Następnie wybrać „Form” – „Master” a na koniec „Field” czyli Dentistry. WAŻNE aby w „Additional information” Zaznaczyć opcję „I am applying through an agency” a w wyskakującym okienku wpisać – „Filip Rzepecki Pośrednictwo”. Instrukcja, która może pomóc przy wypełnianiu wniosku dostępna TUTAJ

– Świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz świadectwo maturalne // (kopie notarialne + tłumaczenia na język czeski)

– CV – Krótkie CV po angielsku dotyczące życia i edukacji, wliczając ewentualną pracę, studia itp.

– Oświadczenie po angielsku na temat „co skłoniło Cię do medycyny jakie są twoje plany z nią związane”

– 2 zdjęcia paszportowe

–Opłata rekrutacyjna (Opłatę rekrutacyjną trzeba wnieść poprzez stronę na której wypełnia się wniosek online. Możliwość wniesienia opłaty może pojawić się do 24h po zatwierdzeniu wniosku.)

– Kartka z twoim imieniem i nazwiskiem, adresem email, datą egzaminu oraz numerem telefonu

Wykonujemy również tłumaczenia przysięgłe dla naszych kandydatów. Koszt takiego tłumaczenia to 450 zł za cały komplet dokumentów

Opłaty

Kierunek Lekarsko Dentystyczny 14.000 euro za cały rok akademicki płatne w jednej racie

Opłata rekrutacyjna – 80€

Za naszą pracę nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat. Jesteśmy oficjalnymi przedstawicielami Uniwersytetu Palacký’ego w Polsce.

Dyplom uczelni

Dyplom uczelni jest uznawany w całej Unii Europejskiej bez konieczności nostryfikacji czy zdawania egzaminów LEK lub LDEK.

Z naszej strony mogą Państwo liczyć na szybka i sprawna obsługę administracyjna związaną z rekrutacją kandydatów na studia medyczne (świadczymy swoja usługi od 2011 roku, z naszej pomocy skorzystało już ponad 500 kandydatów), pomocą w znalezieniu mieszkania oraz sprawdzeniu umowy wynajmu, stałym kontaktem w razie jakichkolwiek problemów w czasie studiowania.