Koszyce

Stomatologia

Pomoc pośrednika wielu europejskich uczelni medycznych w rozpoczęciu studiowania na kierunku stomatologia w Koszycach.

Koszyce

Koszyce

Koszyce

Drugie co do wielkości miasto Słowacji pod względem liczby mieszkańców (239 tys. mieszkańców w 2016 roku), trzecie – po Bratysławie i Wysokich Tatrach (Vysoké Tatry) – pod względem powierzchni (243,7 km²) oraz największe miasto wschodniej Słowacji.

Koszyce to siedziba władz kraju koszyckiego i powiatu Koszyce-okolice, a także centralny ośrodek metropolitalny aglomeracji koszycko-preszowskiej. Stanowią one również centrum kulturowe, edukacyjne, rekreacyjno-turystyczne, gospodarcze.

Położone są w historycznym regionie Abov (20 km od granicy z Węgrami, po 90 km od granicy z Ukrainą i z Polską). Nazywane są „żelaznym lub stalowym sercem” Słowacji, dzięki największej na Słowacji hucie żelaza, która znajduje się na terenie miasta

Uczelnia

Uniwersytet

Uniwersytet

Wydział Lekarski szkoli lekarzy i chirurgów o szerokim wykształceniu medycznym, mogącym zapewnić profesjonalną pomoc lekarską i opiekę medyczną w zakresie prewencyjnych aspektów medycyny. Kształcenie zawodowe opiera się na najnowszej wiedzy z zakresu nauk medycznych, a uczniowie mają możliwość uzyskania zaplecza dla działalności naukowej.
Cały tok studiów a także moralne aspekty etyczne zawodu lekarza zachowane są w duchu przysięgi Hipokratesa i włączone do programu nauczania.

Studenci zdobywają specjalistyczną wiedzę z przedmiotów teoretycznych, przedklinicznych i klinicznych poprzez wykłady, seminaria, praktyki i specjalistyczne konsultacje.
Wydział Lekarski ma kilku znaczących partnerów – Szpital Wydziałowy L. Pasteura w Koszycach i sześć innych placówek medycznych, w których wydział zapewnia studentom praktykę.
Jeśli chodzi o organizację, wydział dzieli się na 57 instytutów i klinik, które spełniają wszelkie standardy a w związku z tym funkcjonują profesjonalnie.

koszyce, universytet

Egzamin wstępny

Egzamin wstępny składa się z 200 pytań testowych (100 z biologii i 100 z chemii). Pytania odpowiadają poziomem wiedzy naszej polskiej maturze. Na egzaminie pojawiają się tylko i wyłącznie pytania z puli pytań którą mogą państwo u nas zakupić. Dzięki temu kandydaci są w stanie przygotować się do egzaminu i napisać go bez problemów na poziomie 90%-100%. W puli pytań znajduje się 1200 pytań (600 z biologii i 600 z chemii). Oferujemy również tłumaczenia puli pytań na język polski (tłumaczenia nie zawierają puli w języku angielskim).

W roku 2024 egzaminy wstępne odbędą się
19.06.2024 w Koszycach (termin na wysłanie dokumentów do 05.06.2024)
27.07.2024 w Krakowie (termin na wysłanie dokumentów do 15.07.2024)

14.08.2024 w Koszycach (termin na wysłanie dokumentów do 31.07.2024)
31.08.2024 w Warszawie ( termin na wysłanie dokumentów do 19.08.2024)

Aby zapisać kandydata na egzamin wstępny musimy otrzymać dokumenty na adres
Aleja 1000-lecia 65
34-400 Nowy Targ
Filip Rzepecki
Najpóźniej do daty wpisanej powyżej obok daty egzaminu.

 

Dokumenty

Przed egzaminem wstępnym:
– Podpisany wniosek – wypełnienie tego wniosku odbywa się drogą elektroniczną na koniec wniosek ten musi zostać wydrukowany i podpisany. Platforma dzięki której można wypełnić wniosek znajduje się TUTAJ Procedura nie jest zbyt przyjemna ani łatwa do przejścia… Jeśli będziecie mieli problem z AIS’em zadzwońcie do mnie a ja za was wypełnię wniosek.

– Podpisany wniosek o terminie i miejscu egzaminu – do pobrania TUTAJ

– Medyczne potwierdzenie o stanie psychicznym i fizycznym pozwalającym pozwalającym na studia medyczne jak i pracę w zawodnie po skończeniu studiów. Data wystawienia potwierdzenia nie może być starsza niż 3 miesiące od daty składania dokumentów. Wzór zaświadczenia do pobrania TUTAJ

– Fotokopia paszportu lub dowodu osobistego

Potwierdzenie opłaty egzaminacyjnej

– Kartka z twoim imieniem i nazwiskiem, adresem email, datą egzaminu oraz numerem telefonu

Po pozytywnym wyniku na egzaminie wstępnym:
– Świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz świadectwo maturalne // (oryginały lub kopie notarialne wykonane na Słowacji + przysięgłe tłumaczenia na język słowacki wykonane na Słowacji)
– Akt urodzenia // (oryginał lub kopia notarialna wykonana na Słowacji + przysięgłe tłumaczenie na język słowacki wykonane na Słowacji)
– Zdjęcie rozmiaru paszportowego

Wykonujemy również tłumaczenia przysięgłe oraz kopie notarialne dla naszych kandydatów. Koszt takiego tłumaczenia to 450 zł za cały komplet dokumentów

Opłaty

Kierunek Lekarsko Dentystyczny 13.000 euro za cały rok akademicki z możliwością podzielenia opłaty na 2 semestry

Opłata rekrutacyjna – 30 euro. Jest to kwota która musimy wpłacić zapisując każdego kandydata na egzamin wstępny.

Pula pytań na egzamin wstępny – 100 zł

Tłumaczenia pytań (nie zawierają puli po angielsku)
Komplet biologia + chemia: 250zł

Zestaw z biologii lub z chemii: 150zł (w wypadku zakupu tylko jeden z nich)

Za naszą pracę nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat. Jesteśmy oficjalnymi przedstawicielami Uniwersytetu Pavla Jozefa Šafárika w Polsce.

Dane do wpłaty opłaty egzaminacyjnej
Alior Bank
Swift/BIC : ALBPPLPW
nr konta IBAN (rachunek w EURO): PL 90 2490 0005 0000 4001 0019 0788
Aleja 1000 lecia 65
34-400 Nowy Targ
Filip Rzepecki
Tytuł przelewu:„imię i nazwisko kandydata – egzamin Koszyce” (bez żadnych dopisków, adnotacji etc.)

Dane do opłaty za pulę pytań
Alior Bank
nr konta 77 2490 0005 0000 4101 0011 9775
Aleja 1000 lecia 65
34-400 Nowy Targ
Filip Rzepecki
Tytuł przelewu: „wasz adres email – Pytania do Koszyc”

Dane do opłaty za tłumaczenie puli pytań
Alior Bank
nr konta 39 2490 0005 0000 4000 4781 5295
Jarosław Oczkowicz
Tytuł przelewu:  „adres email – Pytania chemia/biologia/komplet”

Dyplom uczelni

Dyplom uczelni jest uznawany w całej Unii Europejskiej bez konieczności nostryfikacji czy zdawania egzaminów LEK lub LDEK.

Z naszej strony mogą Państwo liczyć na szybka i sprawna obsługę administracyjna związaną z rekrutacją kandydatów na studia medyczne (świadczymy swoja usługi od 2011 roku, z naszej pomocy skorzystało już ponad 500 kandydatów), pomocą w znalezieniu mieszkania oraz sprawdzeniu umowy wynajmu, stałym kontaktem w razie jakichkolwiek problemów w czasie studiowania.