Hradec Kralove

Medycyna

Pomoc pośrednika wielu europejskich uczelni medycznych w rozpoczęciu studiowania na kierunku lekarskim w Hradcu Kralove

Hradec Kralove

Hradec Kralove

Hradec Kralove

Hradec Králové miasto statutarne w północnej części Czech, na Płycie Wschodniołabskiej, u zbiegu rzek Orlicy i Łaby. Jest stolicą kraju hradeckiego, okręgu terytorialnego kraj wschodnioczeski, powiatu Hradec Králové, a także rzymskokatolickiej diecezji hradeckiej.

Hradec Králové pełni funkcję jednego z dwóch głównych, obok Pardubic, ośrodków administracyjnych, przemysłowych, handlowo-usługowych, i kulturalnych oraz głównego ośrodka akademickiego (m.in. Uniwersytet Hradec Králové) regionu wschodnioczeskiego. Stanowi także ważny w skali kraju węzeł drogowy i kolejowy.

Według danych z 1 stycznia 2008 r. liczba ludności miasta wynosi 94 252 osób, natomiast powierzchnia – 105,61 km².

Uczelnia

Uczelnia medyczna

Uczelnia medyczna

Uczelnia medyczna w Hradcu Kralove została założona w 1945 roku. Na początku jako filia uczelni w Pradze tylko dla kierunku lekarskiego później stała się odrębną uczelnią.

Do dzisiejszego dnia uczelnia wykształciła już ponad 10 tysięcy lekarzy ogólnych i stomatologów. Uczelnia w Hradcu jest jedną z najnowocześniejszych w Czechach.

Od jakiegoś czasu budowany jest nowy kompleks w którym przyszli lekarze będą się kształcić i zdobywać swoje pierwsze doświadczenie. Obecnie studiuje tu około 1900 studentów na różnych kierunkach.

Studia przebiegają w programie 6cio letnim dla kierunku lekarskiego i 5cio letnim dla stomatologii. Po zakończeniu studiowania można rozpocząć studia podyplomowe zarówno w języku angielskim jak i czeskim.

Hradec Kralove, Uniwersytet

Egzamin wstępny

Egzamin wstępny składa się z pytań z chemii, biologii, fizyki oraz podstawowej fizjologii i anatomii człowieka. Czas na rozwiązanie testu to 2h 30 min. Po teście pisemnym następuje egzamin ustny ale jest to bardziej rozmowa i sprawdzenie wiedzy z angielskiego kandydata. Rozmowa dotyczyć będzie osobowości i motywacji aplikującego.

W roku 2024 egzaminy wstępne odbędą się
14.05.2024 w Hradcu (termin na wysłanie dokumentów do 30.04.2024)

Forma egzaminu online

Aby zapisać kandydata na egzamin wstępny musimy otrzymać dokumenty na adres
Aleja 1000-lecia 65
34-400 Nowy Targ
Filip Rzepecki
Najpóźniej do daty wpisanej powyżej obok daty egzaminu.

Dokumenty

– Podpisany wniosek – wypełnienie tego wniosku odbywa się drogą elektroniczną na koniec wniosek ten musi zostać wydrukowany i podpisany. Platforma dzięki której można wypełnić wniosek znajduje się TUTAJ jako program należy wybrać „full-time, Master’s” następnie Dentistry lub General Medicine.

– Świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz świadectwo maturalne // (kopie notarialne + tłumaczenia na język czeski)

– Potwierdzenie opłaty rekrutacyjnej w wysokości 2500 Czeskich Koron

– Kartka z twoim imieniem i nazwiskiem, adresem email, datą egzaminu oraz numerem telefonu

Wykonujemy również tłumaczenia przysięgłe dla naszych kandydatów. Koszt takiego tłumaczenia to 450 zł za cały komplet dokumentów

Opłaty

Kierunek Lekarski 400.000 Czeskich Koron za cały rok akademicki płatne w jednej racie

Opłata rekrutacyjna – 2500 Koron

Za naszą pracę nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat. Jesteśmy oficjalnymi przedstawicielami Uniwersytetu Karla w Polsce.

Dane do przelewu opłaty rekrutacyjnej
Bank: CSOB
Adres Banku: Ulrichovo nám. 734, 500 02 Hradec Králové, Czech Republic

BIC/SWIFT Code: CEKOCZPP
Numer Konta (IBAN): CZ 6103 0000 0000 0212 6540 30
Odbiorca: Lekarska Fakulta
Tytuł przelewu: „Numer wniosku online – Imię Nazwisko”

Dyplom uczelni

Dyplom uczelni jest uznawany w całej Unii Europejskiej bez konieczności nostryfikacji czy zdawania egzaminów LEK lub LDEK.

Z naszej strony mogą Państwo liczyć na szybka i sprawna obsługę administracyjna związaną z rekrutacją kandydatów na studia medyczne (świadczymy swoja usługi od 2011 roku, z naszej pomocy skorzystało już ponad 500 kandydatów), pomocą w znalezieniu mieszkania oraz sprawdzeniu umowy wynajmu, stałym kontaktem w razie jakichkolwiek problemów w czasie studiowania.