Hradec Kralove

Medycyna

Pomoc pośrednika wielu europejskich uczelni medycznych w rozpoczęciu studiowania na kierunku lekarskim w Hradcu Kralove

Hradec Kralove

Hradec Kralove

Hradec Kralove

Hradec Králové miasto statutarne w północnej części Czech, na Płycie Wschodniołabskiej, u zbiegu rzek Orlicy i Łaby. Jest stolicą kraju hradeckiego, okręgu terytorialnego kraj wschodnioczeski, powiatu Hradec Králové, a także rzymskokatolickiej diecezji hradeckiej.

Hradec Králové pełni funkcję jednego z dwóch głównych, obok Pardubic, ośrodków administracyjnych, przemysłowych, handlowo-usługowych, i kulturalnych oraz głównego ośrodka akademickiego (m.in. Uniwersytet Hradec Králové) regionu wschodnioczeskiego. Stanowi także ważny w skali kraju węzeł drogowy i kolejowy.

Według danych z 1 stycznia 2008 r. liczba ludności miasta wynosi 94 252 osób, natomiast powierzchnia – 105,61 km².

Uczelnia

Uczelnia medyczna

Uczelnia medyczna

Uczelnia medyczna w Hradcu Kralove została założona w 1945 roku. Na początku jako filia uczelni w Pradze tylko dla kierunku lekarskiego później stała się odrębną uczelnią.

Do dzisiejszego dnia uczelnia wykształciła już ponad 10 tysięcy lekarzy ogólnych i stomatologów. Uczelnia w Hradcu jest jedną z najnowocześniejszych w Czechach.

Od jakiegoś czasu budowany jest nowy kompleks w którym przyszli lekarze będą się kształcić i zdobywać swoje pierwsze doświadczenie. Obecnie studiuje tu około 1900 studentów na różnych kierunkach.

Studia przebiegają w programie 6cio letnim dla kierunku lekarskiego i 5cio letnim dla stomatologii. Po zakończeniu studiowania można rozpocząć studia podyplomowe zarówno w języku angielskim jak i czeskim.

Hradec Kralove, Uniwersytet

Egzamin wstępny

Egzamin wstępny składa się z pytań z chemii, biologii, fizyki oraz podstawowej fizjologii i anatomii człowieka. Czas na rozwiązanie testu to 2h 30 min. Po teście pisemnym następuje egzamin ustny ale jest to bardziej rozmowa i sprawdzenie wiedzy z angielskiego kandydata. Rozmowa dotyczyć będzie osobowości i motywacji aplikującego.

W roku 2023 egzaminy wstępne odbędą się
04.05.2023 w Hradcu (termin na wysłanie dokumentów do 14.04.2023)

Forma egzaminu (online czy pisemnie na uczelni) zostanie podana do wiadomości kandydatów w późniejszym terminie.

Aby zapisać kandydata na egzamin wstępny musimy otrzymać dokumenty na adres
Aleja 1000-lecia 65
34-400 Nowy Targ
Filip Rzepecki
Najpóźniej do daty wpisanej powyżej obok daty egzaminu.

Dokumenty

– Podpisany wniosek – wypełnienie tego wniosku odbywa się drogą elektroniczną na koniec wniosek ten musi zostać wydrukowany i podpisany. Platforma dzięki której można wypełnić wniosek znajduje się TUTAJ jako program należy wybrać „full-time, Master’s” następnie Dentistry lub General Medicine.

– Świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz świadectwo maturalne // (kopie notarialne + tłumaczenia na język czeski)

– Potwierdzenie opłaty rekrutacyjnej w wysokości 820 Czeskich Koron

– Kartka z twoim imieniem i nazwiskiem, adresem email, datą egzaminu oraz numerem telefonu

Wykonujemy również tłumaczenia przysięgłe dla naszych kandydatów. Koszt takiego tłumaczenia to 450 zł za cały komplet dokumentów

Opłaty

Kierunek Lekarski 310.000 Koron ~ 11 500,- € za cały rok akademicki płatne w jednej racie

Opłata rekrutacyjna – 640 Koron

Za naszą pracę nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat. Jesteśmy oficjalnymi przedstawicielami Uniwersytetu Karla w Polsce.

Dane do przelewu opłaty rekrutacyjnej
Bank: CSOB
Adres Banku: Ulrichovo nám. 734, 500 02 Hradec Králové, Czech Republic

BIC/SWIFT Code: CEKOCZPP
Numer Konta (IBAN): CZ 6103 0000 0000 0212 6540 30
Odbiorca: Lekarska Fakulta
Tytuł przelewu: „Numer wniosku online – Imię Nazwisko”

Dyplom uczelni

Dyplom uczelni jest uznawany w całej Unii Europejskiej bez konieczności nostryfikacji czy zdawania egzaminów LEK lub LDEK.

Z naszej strony mogą Państwo liczyć na szybka i sprawna obsługę administracyjna związaną z rekrutacją kandydatów na studia medyczne (świadczymy swoja usługi od 2011 roku, z naszej pomocy skorzystało już ponad 500 kandydatów), pomocą w znalezieniu mieszkania oraz sprawdzeniu umowy wynajmu, stałym kontaktem w razie jakichkolwiek problemów w czasie studiowania.