A może studia za granicą?

Dlaczego studia medyczne w Czechach i na Słowacji?

Na wstępie warto zaznaczyć, że wszystkie kierunki studiów medycznych i zajęcia z oferty 5tudy odbywają się w języku angielskim, ukończenie studiów medycznych i znajomość specjalistycznego angielskiego daje nam niesamowitą szansę by otworzyć drzwi do pracy na całym świecie. Poznanie medycznych zwrotów, osłuchanie się z nimi to nie kwestia dni czy miesięcy, po tych studiach angielski stanie się językiem z którym nie będzie żadnych problemów.

Czy nie mówi się, że młode pisklęta wylatują z gniazd? Można tym powiedzeniem odnieść się do wyboru studiów za granicą, przecież rzucamy się na głęboką wodę! Do domu daleko, jesteśmy w nowym mieście, wszędzie obcy język (oprócz angielskiego przy wyborze studiów w Czechach lub na Słowacji przez 5 -6 lat dobrze poznamy lokalny język), ale nic nie hartuje tak mocno jak odpowiedzialność za siebie.

Wybór kierunków z naszej oferty jest także przeznaczony dla osób, które mają problemy z kluczem maturalnym. Testy wstępne na uczelnie sprawdzają wiedzę, a nie umiejętność odpowiedzi pod klucz.

 

Czy sobie poradzę?

Nie mamy wątpliwości, że tak! Przez cały czas będziesz w kontakcie ze swoim opiekunem z agencji 5tudy, ale gwarantujemy Ci, że bardzo szybko zobaczysz, że radzisz sobie świetnie. Na Twoim wydziale będzie wielu rodaków, prowadzący zajęcia z chęcią pomogą lub wyjaśnią Twoje wątpliwości.

Bądźmy oczywiście szczerzy w aspekcie nauki, czeka Cię wiele lat solidnej i wymagającej nauki. Studia medyczne są dla najlepszych, ale przecież to Twój cel, nie zniechęcaj się!

Wyniki matur, czy testu wstępnego poszły w zapomnienie, teraz liczą się książki z anatomii, histologii, fizjologii człowieka. Możesz odetchnąć, czasy klucza maturalnego się skończyły.

 

Jak aplikować na medycynę, stomatologię, weterynarię czy farmację?

Informacje znajdziesz na naszej stronie. Jeśli cokolwiek stanie się niejasne, kontaktuj się z nami, zadawaj pytania, bądź dociekliwy. Ten wybór będzie miał ogromne znaczenie na Twoją przyszłość, a nie mamy wątpliwości, że za 5-6 lat po ukończeniu tych studiów podejmiesz równie dobre i odważne decyzje w życiu!

Słów kilka o weterynarii

Czy warto studiować weterynarię?

Oczywiście, że tak! To jeden z trzech kierunków, który pozwala na uzyskanie tytułu lekarza, to ma szczególne znaczenie w odniesieniu do perspektyw oraz uprawnień zawodowych.

Odpowiedzmy sobie na kilka pytań, dlaczego tak?

  • Rozwój na wielu polach medycyny weterynaryjnej, także chirurgicznej!
  • Diagnozowanie zwierząt, nie tylko tych domowych, a także gospodarskich czy nawet orientalnych
  • Uprawnienia do wydawania recept, prowadzenie procesu leczenia zwierząt
  • Szerokie pole do rozwoju naukowego
  • Zawód lekarza weterynarii może być wykonywany na całym świecie!

Co się stanie gdy zabraknie punktów w rekrutacji na uczelnie w Polsce? Co zrobić by studiować weterynarię na zagranicznej czołowej uczelni?

Dla uczelni w Koszycach wynik matury nie jest istotny ponieważ zdolności kandydata oceniane są jedynie na podstawie testu wstępnego, to daje drugą szanse by nie zmarnować roku!

Odważ się na ten krok, studia w języku angielskim wydają się wyzwaniem, ale nie ma lepszej drogi by otworzyć drzwi do kariery!

Więcej szczegółów

Polskie uczelnie na których można studiować:

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW

Przedmioty niezbędne do rekrutacji: BIOLOGIA i CHEMIA

Uniwersytet Jagielloński – Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ – UR

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie – Wydział Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UP w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – Wydział Medycyny Weterynaryjnej

Link do kalkulatora punktów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie – Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM

Rekrutacja 2018/2019

Jesteśmy już po bardzo udanej rekrutacji na studia medyczne w Koszycach 2017/18. W tym roku ponownie miałem przyjemność pomagać jeszcze większej grupie niż w roku poprzednim. Podczas rekrutacji w roku 2017 zgłosiło się do mnie ponad 130 osób z czego pozytywnie zdało egzamin prawie 100 osób (takim wynikiem nie może pochwalić się żaden inny pośrednik!). Osoby te już studiują swój wymarzony kierunek na Państwowej Uczelni Medycznej w Koszycach. Dyplom który otrzymają po ukończeniu studiów jest w 100% uznawany w Polsce (bez konieczności nostryfikacji czy pisania egzaminu „LEK”/”LDEK”) i innych krajach UE.
W związku z powyższym aby być pewnym dostania się na studia medyczne w Koszycach trzeba zacząć przygotowywać się jak najwcześniej. Zawsze warto mieć alternatywę dla koszmarnej polskiej rekrutacji i wyśrubowanych do granic możliwości wyników maturalnych.

W 2018 roku egzaminy odbędą się w trzech terminach:
20.06.2018 w Koszycach
21.07.2018 w Krakowie
16.08.2018 w Koszycach

Niezbędne dokumenty które muszę od was otrzymać aby zapisać was na egzamin wstępny znajdują się TUTAJ

Zakup puli pytań która w 100% powtórzy się na egzaminie wstępnym TUTAJ

Kurs przygotowujący do egzaminu wstępnego

Kursy odbędą się w dwóch turach. Pierwsza przygotowująca do egzaminu wstępnego czerwcowego i lipcowego. Druga do egzaminu wstępnego sierpniowego.
I tura: Rozpocznie się 19.05.2018 a zakończy się 16.06.2018
II tura: Rozpocznie się 7.07.2018 a zakończy się 11.08.2018
Podczas kursu przerabiane będą po kolei kolejne działy biologii i chemii które są wymagane na egzaminach wstępnych na podstawie pytań egzaminacyjnych uczelni. Dzięki temu każdy kandydat zostanie zarówno przygotowany z wiedzy jak i przerobi najważniejsze i najtrudniejsze pytania. Na przedostatnich zajęciach zostanie przeprowadzony egzamin próbny który dla każdego uczestnika zostanie sprawdzony i omówiony (najczęstsze błędy, ponowna powtórka niezrozumiałych zagadnień itp.). Zajęcia będą trwały 3h. Plan zajęć (przerabianych tematów) wraz z godzinami, dokładnym adresem i mapą dojazdu zostanie wysłany na maila do każdej osoby która zdecyduje się zapisać. Kursy odbywać się będą w Centrum Kongresowym UR w Krakowie. Koszt to 1200 zł za cały kurs (minimalnie 7 maksymalnie 20 osób).
Kurs będzie odbywał się w języku angielskim.
Zapisywać można się już od dzisiaj. Aby wziąć udział należy wpłacić opłatę na podany poniżej numer konta oraz wysłać potwierdzenie przelewu na adres mailowy:
biuro.medycyna@gmail.com 

77 2490 0005 0000 4101 0011 9775
Aleja 1000-Lecia 65
34-400 Nowy Targ
Filip Rzepecki
w tytule przelewu proszę wpisać „Opłata za kurs Koszyce tura 1 lub 2– imię i nazwisko”

Jesteśmy już drugą największą nacją studentów w Koszycach czas w tym roku zaatakować pierwszą pozycję ?
W razie pytań zapraszam do Kontaktu telefonicznego – 512 587 888 lub mailowo przez zakładkę KONTAKT. Zapraszam również po polubienia Fanpage’a Medycyna Za Granicą abyście zawsze byli na bierząco podczas rekrutacji.
Do zobaczenia na egzaminie wstępnym!
Filip Rzepecki