Dlaczego studia medyczne w Czechach i na Słowacji?

Na wstępie warto zaznaczyć, że wszystkie kierunki studiów medycznych i zajęcia z oferty 5tudy odbywają się w języku angielskim, ukończenie studiów medycznych i znajomość specjalistycznego angielskiego daje nam niesamowitą szansę by otworzyć drzwi do pracy na całym świecie. Poznanie medycznych zwrotów, osłuchanie się z nimi to nie kwestia dni czy miesięcy, po tych studiach angielski stanie się językiem z którym nie będzie żadnych problemów.

Czy nie mówi się, że młode pisklęta wylatują z gniazd? Można tym powiedzeniem odnieść się do wyboru studiów za granicą, przecież rzucamy się na głęboką wodę! Do domu daleko, jesteśmy w nowym mieście, wszędzie obcy język (oprócz angielskiego przy wyborze studiów w Czechach lub na Słowacji przez 5 -6 lat dobrze poznamy lokalny język), ale nic nie hartuje tak mocno jak odpowiedzialność za siebie.

Wybór kierunków z naszej oferty jest także przeznaczony dla osób, które mają problemy z kluczem maturalnym. Testy wstępne na uczelnie sprawdzają wiedzę, a nie umiejętność odpowiedzi pod klucz.

 

Czy sobie poradzę?

Nie mamy wątpliwości, że tak! Przez cały czas będziesz w kontakcie ze swoim opiekunem z agencji 5tudy, ale gwarantujemy Ci, że bardzo szybko zobaczysz, że radzisz sobie świetnie. Na Twoim wydziale będzie wielu rodaków, prowadzący zajęcia z chęcią pomogą lub wyjaśnią Twoje wątpliwości.

Bądźmy oczywiście szczerzy w aspekcie nauki, czeka Cię wiele lat solidnej i wymagającej nauki. Studia medyczne są dla najlepszych, ale przecież to Twój cel, nie zniechęcaj się!

Wyniki matur, czy testu wstępnego poszły w zapomnienie, teraz liczą się książki z anatomii, histologii, fizjologii człowieka. Możesz odetchnąć, czasy klucza maturalnego się skończyły.

 

Jak aplikować na medycynę, stomatologię, weterynarię czy farmację?

Informacje znajdziesz na naszej stronie. Jeśli cokolwiek stanie się niejasne, kontaktuj się z nami, zadawaj pytania, bądź dociekliwy. Ten wybór będzie miał ogromne znaczenie na Twoją przyszłość, a nie mamy wątpliwości, że za 5-6 lat po ukończeniu tych studiów podejmiesz równie dobre i odważne decyzje w życiu!